Yenilenen Kapıköy Gümrük Kapısı Hizmete Açılıyor

Yap-İşlet-Devret modeliyle yenilenen, Kapıköy Gümrük Kapısı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından yarın hizmete açılacak.

  • 18 Mart 2019
  • 277 kez görüntülendi.
Yenilenen Kapıköy Gümrük Kapısı Hizmete Açılıyor

100 MİLYON LİRANIN ÜZERİNDE YATIRIMLA TAMAMLANDI

Modernizasyon çalışmaları tamamlanan Kapıköy Gümrük Kapısı yarın Van’da Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından açılacak. Gümrük kapısının yenileme çalışmaları, Ticaret Bakanlığı ile TOBB/GTİ A.Ş. işbirliğinde Yap-İşlet-Devret Modeli ile 100 milyon liranın üzerinde yatırımla tamamlandı.

X-RAY CİHAZIYLA KAÇAKÇILIĞIN ÖNÜNE GEÇİLECEK

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, daha önce 18 dönüm sahada sadece yolcu ve küçük araçlara hizmet veren söz konusu kapı, yenileme çalışmalarıyla genişletilerek 70 dönümlük alanda hizmet vermesi sağlandı. Yaklaşık 14 bin metrekare kapalı alana sahip yeni gümrük tesislerinde; idari ve ticari binalar, arama hangarı, kaçak eşya ambarı, teknik bina, 3 giriş-3 çıkış olmak üzere toplam 6 adet muayene peronu, yaya yolu ve yolcu salonları inşa edildi. Modernize tesislerin hizmete açılması ile birlikte gümrük sahasında TIR işlemlerinin de sonuçlandırılabilmesi imkanı sağlandı. Ayrıca TIR ve yolcu araçlarının taranabileceği bir adet X-Ray cihazı konumlandırılarak, son teknoloji cihazlarla kaçakçılıkla etkin mücadelede edilmesi sağlandı.

Kapının yenilenmesi ile hayvansal ve bitkisel ürünlerin kontrollerinin sağlıklı bir biçimde yapılması için Tarım ve Orman Bakanlığı kontrol noktası da faaliyete geçirildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ