Tanıtım Filmi Neden Gereklidir?

  • 13 Mart 2019
  • 206 kez görüntülendi.
Tanıtım Filmi Neden Gereklidir?

TANITIM FİLMİ FAYDALARI
Günümüzde teknolojinin kullanımın artmasıyla beraber video tüketimi büyük ölçüde artmaktadır. Bu anlamada kurumsal firmalar ürün ve hizmetlerini video tanıtım filmi ile anlatmaktadır. Tanıtım filmleri markaların değerini büyük ölçüde arttırmaktadır. Tanıtım film ile anlatılan ürünler akılda kalıcılığı ve satışlarınızı %85 oranında artırır.
Kurumsal tanıtım filmi çekimleri profesyonel ekip ve ekipmanlar ile birlikte hazırlanmalıdır. Tanıtım filmi çekimi yaptırmadan önce iyi bir yapım şirketi ile görüşülmelidir. DMR YAPIM, en uygun tanıtım filmi fiyatları ile profesyonel hizmet vermektedir.
Tanıtım Filmi Nasıl Yapılır?

Tanıtım filmi yapımına başlanmadan önce yapım şirketi ile toplantı yapmak gerekmektedir. Şirket ile yapacağınız toplantıda brifing alınarak çalışmalara başlanır.
Tanıtım filmi çekimlerine başlanmadan önce aşağıdaki adımlar izlenir.
1- BRİEF
Müşteri ile yapılacak toplantıda hazırlanacak videoyla ve tanıtım filmi ile ilgili stratejik hedefler belirlenir. Ürünün veya hizmetin bilgileri alınır. Tanıtılacak hizmetin veya ürünün kapsamı belirlenir. Brief ilk aşamada çok önemlidir. Çünkü tanıtımı yapılacak markanın ikili toplantıda, şirket veya ürün profili ile ilgili vereceği tüm bilgiler tanıtım filmine yansıyacaktır.
2- HEDEF KİTLE ANALİZİ
Videonun etki alanında kalan paydaş grubunuzla ilgili kitle analizi raporlanır. Ürünlerinizin veya hizmetlerinizin kitlesi ölçülür. Rakip analizi yapılır ve en etkili içerikle hitap edeceğiniz kitle ölçülür.
3- DOKÜMAN TEMİNİ
İşletme, ürün ya da markanıza ait tüm görsel ve metin içeriği tarafımıza iletilir. Gerekirse firma web sitesinden örnek metinler alınır ve üzerinde çalışılarak geliştirilir.
4- SENARYO
Vermek istediğiniz mesajları kapsayan senaryo hazırlanır ve önerilerimiz onayınıza sunulur. Senaryo aşamasında elde edilen dokümanlarla kapsamlı bir metin çalışması yapılır.
5- METİN YAZIMI
Senaryo kapsamında metin yazarlarımız tarafından seslendirme metinleri hazırlanır. Metin çalışması senaryonun tamamını kapsayacak şekilde özenle ve titizlikle hazırlanır. Çünkü kitlenize hitap edecek cümleler bu çalışma ile belirlenir.
6- PRODÜKSİYON
Belirlenen tarihlerde profesyonel yapım ekibimiz çekimleri gerçekleştirir. Çekimler, tanıtımı yapılacak firmanın bütçesine göre şekillenir. Kullanılacak ses, kamera ve ışık ekipmanları titizlikle seçilmelidir.
7- SESLENDİRME
Dublaj sanatçılarımız tarafından istenilen tüm dillerde seslendirmeler gerçekleştirilir. Seslendirme hedef kitleniz için oluşturulan metinlerle yapılır, seçilecek ses özenle ve markanıza en uygun olacak şekilde belirlenir.
8- KONSEPT TASARIMI
Projeniz için grafik tasarımlar, 2D ve 3D animasyonlar, görsel efektler hazırlanır. Çekimin yapılmasının yanı sıra kurgu montaj aşamasında hazırlanacak grafikler tanıtım filminin kalitesini yansıtmaktadır. Bu bağlamda kurgu montaj işin en önemli kısmıdır.
9- MÜZİK PRODÜKSİYONU
İsteğe göre, projeniz için tüm hakları size ait müzik prodüksiyonları gerçekleştirilir. Müzik filmin en önemli yapı taşıdır. Müzik seçimi yaparken senaryo, seslendirme ve metin ile uyumlu olmalıdır.
10- KURGU / MONTAJ
Projeniz en yüksek etkiyi yaratacak kurgu ile en kısa sürelerde ve görsellikte kurgulanır.
11- STREAMİNG
Video projeniz talep ettiğiniz tüm mecralar için en uygun format ve kalitede tarafınıza teslim edilir.
Tanıtım filmi çekimleri ile rakiplerinizden bir adım önde olun. Tanıtım filmleri fuarlarda ve sosyal medyada yeni müşteriler bulmanıza yardımcı olur.
En uygun tanıtım filmi fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Teklif formunu doldurarak veya 02122941112 numaralı hattımızı arayarak fiyat teklifi alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ