Kedi Ve Köpekler İçin Mama Seçimi

  • 06 Mart 2019
  • 140 kez görüntülendi.
Kedi Ve Köpekler İçin Mama Seçimi

Kedimiz İçin Mama Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kedilerimizin beslenme tarzı sağlıkları için oldukça önemli bir konudur. Eğer sizde kedinize önem veriyor ve onun sağlıklı beslenmesini istiyorsanız aşağıda vereceğimiz bilgileri dikkatli okumanızı tavsiye ederiz.

Doğru mama nasıl seçilmelidir?

İlk olarak kedimizin yaşına göre mamamızı seçmemiz gerekmektedir. Yaşı daha genç olan kediler için protein yönünden oldukça besleyici bir mama seçmemiz ne doğrusu olur. Genç kediler genellikle yerinde durmadığı için büyük bir enerji sarfederler. Bu nedenden dolayı zengin mineralli mamaları tercih etmeliyiz. Peki ya kedimizin yaş sınırı oldukça yüksek ise? Yaşlı bir kediniz varsa onun fiziksel yapısına göre mama seçimine dikkat edilmelidir. Yaşlı gruptaki kediler genellikle hantal kaldıkları için ona göre seçim yapılmalıdır: Yaşlı kediler çok hareket etmediğinde dolayı yağlanma oranı yüksek olacaktır. Bu durumda kedinin hastalanmasına yol açabilir. Bunun için yağ oranı düşük ama besleyici proteini yüksek mamalar tercih edilmelidir.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise; Kedimizin kilo faktörüdür. Bu durumda kedinin fiziksel özellikleri dikkate alınarak mama seçimi yapılır. Kedi maması seçimi yaparken size tavsiyemiz eğer bir tecrübeniz yoksa, bir veteriner eşliğinde bu seçimi yapmanızdır.

Köpekler İçin Mama Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

İnsanın en yakın dostu köpeklerdir derler. İnsana en sadık kalan hayvanlardan birisidir köpek. Sizde bir köpek sahibiseniz ve ona değer veriyorsanız mama seçimine de dikkat etmelisiniz.

Köpek maması seçiminde en dikkat edilmesi gereken husus, sindirimi kolay bir mamanın seçilmesidir.  Kolay metabolize olan ve enerjisi yüksek ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Ayrıca bi köpeğin ihtiyaç duyduğu gerekli vitaminlere ve minerallere de sahip olması gerekmektedir.

Mama Nereden Nasıl Alınmalı? Hayvanlarımıza mama alırken kalitesiz ve adi mamaları almamaya özen göstermeliyiz. Eğer bilmediğiniz bir yerden ucuz diye bir mama alırsanız bu hayvanınızın hastalanmasına sebep olabilir. Bizim size tavsiyemiz son dönemlerde büyük bi ilgi göre en iyi mama satış noktalarından biri olan SevgiPetMarket sitesine göz atmalısınız. Kaliteli ve mama konusunda tecrübeli bir yapıya sahip olan bir online mama satış sitesidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ