Karadeniz Hamsisi Gürcistan’a Kaçtı

Samsunlu balıkçılar, Karadeniz’in incisi hamsinin Gürcistan sularına kaçtığını söylediler. Balıkçılar vatandaşların hamsi yerine mezgit, istavrit ve tirsiye yöneldiğini belirtti.

  • 07 Şubat 2019
  • 241 kez görüntülendi.
Karadeniz Hamsisi Gürcistan’a Kaçtı

Bu sene bir görünüp bir kaybolan hamsi, rotasını tamamen soğuk sulara çevirdi. En son geçen hafta balıkçıların ağlarına takılan hamsi, birkaç gündür tezgahlarda görülmüyor. Hamsinin Gürcistan’a kaçtığını ifade eden balıkçılar, vatandaşların fiyatı uygun olan mezgit, istavrit ve tirsiye yöneldiğini söylediler.

‘BOL MİKTARDA MEZGİT VE İSTAVRİT ÇIKIYOR’

Hamsi olmamasına rağmen balık fiyatlarının uygun olduğunu dile getiren balık satıcısı İsmet Akpınar, ‘Şu anda bol miktarda mezgit ve istavrit çıkıyor. Hamsi Gürcistan’a kaçtı. Kayıklarımız hamsi bulamadığı için tezgahlarımızda da satamıyoruz. Mezgitin kilosu 5, istavritin kilosu 7, barbunun kilosu 7, çinakopun kilosu 20 lira, uskumrunun kilosu 20 lira ve zargananın kilosu 20 liradan satılıyor. Vatandaşlar en çok mezgit ve istavrite rağbet gösteriyor. Mangal yapacak vatandaşlar ise tirsiye ilgi gösteriyor. Tirsinin kilosu da 10 liradan satışa sunuluyor. Yerli uskumru satışları da çok iyi gidiyor. Vatandaşlar Norveç uskumrusu yerine yerli uskumruyu tercih ediyor. Biz de uskumruların taze olduğunu kanıtlamak için kulaklarını açıyoruz’ dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ