Hazine 2,5 Milyar Lira Borçlandı

Bugün düzenlenen tahvil ihalesinde Hazine 2,5 milyar lira borçlandı! Hazine, ayrıca dolar cinsinden bir kira sertifikası ihracı için 3 bankaya yetki verdi.

  • 12 Şubat 2019
  • 229 kez görüntülendi.
Hazine 2,5 Milyar Lira Borçlandı

Hazine, bugün düzenlediği tahvil ihalesinde 2 milyar 510 milyon lira borçlandı. Hazine, ayrıca dolar cinsinden bir kira sertifikası ihracı için Citigroup, Kuwait Finance House ve Standard Chartered’a yetki verdi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, ihalede 1 yıl (336 gün) vadeli, kuponsuz Hazine bonosunun yeniden ihracını gerçekleştirdi. İhalede basit faiz yüzde 19,13, bileşik faiz yüzde 19,26 oldu. Nominal teklifin 888 milyon lira olduğu ihalede, nominal satış 618 milyon lira, net satış 525,3 milyon lira olarak gerçekleşti.

TOPLAM 2,5 MİLYAR LİRA BORÇLANDI

Kamu kuruluşlarından gelen 1 milyar liralık teklifin tamamının karşılandığı ihalede, piyasa yapıcılarından 1 milyar 236 milyon liralık teklif alındı ve bu kesime 985 milyon liralık satış yapıldı. Hazine böylece piyasaya toplam 2 milyar 510 milyon lira borçlandı.

3 BANKAYA YETKİ VERİLDİ

Öte yandan Hazine ve Maliye Bakanlığı, dolar cinsinden bir kira sertifikası ihracı için 3 bankaya yetki verdi. Bakanlıktan yapılan duyuruda, söz konusu kira sertifikası ihracının gerçekleştirilmesi amacıyla Citigroup, Kuwait Finance House ve Standard Chartered’a yetki verildiği ifade edildi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ